Postępowanie karne przeciwko Biskupowi z Limburga Tebartz-van Elst umorzone!

Postępowanie karne przeciwko Biskupowi z Limburga Tebartz-van Elst umorzone!
ePub czas dodania: 2013:11:18 18:23 komentarzy 0
Tebartza-van Elsta wytłumaczenie, dlaczego leciał służbowo do Indii, wbrew przepisom Kongregacji ds. Biskupów, pierwszą klasą: "Proszę sobie wyobrazić, że w obliczu wszystkich tych, którzy od 4 lat cieszyli się na mój przyjazd, zasnąłbym przy powitaniu ze zmęczenia."

Już 14.11. 2013 r. w głównym artykule na temat biskupa 

"Nasz Dziennik" broni kłamstwami niemieckiego biskupa!

napisałem o usiłowaniach sądu krajowego by umorzyć jego sprawę karną za opłatą.[1]

W Sądzie Apelacyjnym w Hamburgu od października br. trwały przepychanki by umorzyć sprawę o krzywoprzysięstwo (o dwa fałszywe zeznania) biskupa poprzez zapłatę grzywny.

W Niemczech, właściwie we wszystkich krajach, w których istnieje duża korupcja, jest normalnym postępowaniem, wobec elit władzy i elit finansowych, związanych ze sobą nieformalnie w lożach i klubach, sprawy sądowe swoich ludzi umarzać w imię celów "wyższych".

Patrz np. na salonie24 tu: [2] lub na neonie24 tu: [3].

W Niemczech do takich elit, nigdy nie należeli wybitni sportowcy i oni są w sądach, z reguły, tak samo traktowani, jak zwykli obywatele.

Za opłatą 20 000 Euro, Sąd Apelacyjny w Hamburgu, przy zgodzie prokuratury, wydał dzisiaj (18.11.2013 r.) wyrok umarzający postępowanie karne wobec biskupa Tebartza-van Elsta z powodu jego kłamstw przed sądem i krzywoprzysięstwa. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Biskup pozwolił sobie na pisemne krzywoprzysięstwa przed sądem, w związku z jego luksusowymi lotami do Indii pierwszą klasą.  Tebartza-van Elsta  wytłumaczenie, dlaczego poleciał do Indii, wbrew przepisom Kongregacji ds. Biskupów, pierwszą klasą:

"Proszę sobie wyobrazić, że w obliczu wszystkich tych, którzy od 4 lat cieszyli się na mój przyjazd, zasnąłbym przy powitaniu ze zmęczenia."

Rzeczniczka prasowa sądu Ruth Hütterot wyjaśniła, że "..gdy biskup zgodzi się zapłacić karę i będzie można ostatecznie zamknąć sprawę, to biskup będzie uważany za nieukaranego."

W sprawie lotu do Indii, jego kołnierzyk będzie wtedy uważany, za "niepoplamiony i nieskazitelnie biały". Aby uznać biskupa za przestępcę, to musiałby otrzymać karę w wysokości 90 dniówek naliczonych od jego pensji w wysokości 8000 Euro, czyli od kary 24 tysiące Euro.

 

 

licznik: 10869 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze