Z powodu wierszyka, kryzys państwowy w Niemczech!

Z powodu wierszyka, kryzys państwowy w Niemczech!
ePub czas dodania: 2016:04:12 03:15 komentarzy 0
Turecki Wicepremier: "Ciężka zbrodnia przeciwko ludzkości, obraza 78 milionów Turków" Skutki wyzwisk w imieniu satyry i wolności słowa.

Z powodu wierszyka, kryzys państwowy w Niemczech!

Cz. 2

11 kwietnia 2016

Cz. 1 Satyra o Erdoğanie, inwektywy krytyczne

Cz. 3 Juncker: czy Turcja jest wiarygodnym partnerem?

 

Turecki Wicepremier: "Ciężka zbrodnia przeciwko ludzkości, obraza 78 milionów Turków"

Gdy tłumaczyłem dyskusyjny wierszyk Jana Böhmermanna to był on tylko jeden dzień oddalony od wysokiego wyróżnienia: 8 kwietnia, w piątek dostał najważniejszą nagrodę niemieckiej telewizji: Grimme-Preis. Dodatkowo Związek Wyższych Szkół Ludowych (Volkshochschul-Verband) wyróżnił satyryka za "Jego zasługi w rozwoju telewizji epoki digitalizacji."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niestety Jan Böhmermann nie odebrał wyróżnień, gdyż się ukrywa.

Jak już pisałem w części 1 afery: Pani Kanclerz Merkel wypowiedziała się po stronie Prezydenta Turcji, przyznała mu rację, że wiersz świadomie znieważa. Jej oficjalne poparcie wersji Erdoğana, jest dowodem, który będzie z pewnością przytoczony w procesie sądowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzisiaj Wicepremier Turcji Numan Kurtulmuş mówił o "Ciężkiej zbrodni przeciwko ludzkości, oraz o obrazie 78 milionów Turków."

Kancelaria Prezydenta Turcji Recep Tayyip Erdoğana przekazała prokuraturze w Moguncji osobiste żądanie Erdoğana o ukaranie satyryka za zniewagę.

Niemcy mają 2 paragrafy za obrazę: specjalny, dotyczący organów państwowych oraz normalny dla osób prywatnych. Rząd Merkel na wniosek rządu Turcji o ukaranie satyryka za obrazę, bada czy zleci prokuraturze oskarżenie Böhmermanna na podstawie specjalnego paragrafu 103 "Obraza organów i przedstawicieli obcych państw".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proces o obrazę, można też wytoczyć z paragrafu nr 185 o obrazie "normalnej". Dzisiaj Prezydent Turcji postawił osobisty wniosek o ukaranie satyryka z paragrafu 185 dotyczącego obrazy osoby prywatnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niemieckie media podkreślają, że satyryk w swojej audycji NEO MAGAZIN ROYALE wyświetlonej 31 marca, wielokrotnie zaznaczał, że się tak nie powinno mówić i że to jest nielegalne.

Natomiast podczas recytacji pamfletu takich zastrzeżeń nie było!

Słuchaj wideo z recytacji na stronie Bild.de.

Obrażanie głów państwowych zdarza się w Niemczech bardzo rzadko. Dziennik ZDF przypomniał rysunek z 1964, na którym Szach Persji sprzedaje Arabom swoją żonę za 30 tysięcy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokazano też akcję Holendra Rudi Carrella, który w swoim Tageshow w roku 1987 obrzucił w fotomontażu Ayatollaha Khomeini prezentami- kobiecymi majtkami i biustonoszami. Po tym filmiku trwającym niecałe 20 sekund, Rudi Carrell musiał jeszcze latami troszczyć się o ochronę osobistą swojej rodziny. Iran wydalił niemieckich dyplomatów oraz zamknął Goethe-Instytut w Teheranie.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W komentarzu ZDF wspomniano też o "Kartoflu" z artykułu TAZ z 26.06 2006 roku "Polens neue Kartoffel". Niemcy zaznaczyli, że w przypadku szacha Persji 2 satyryków otrzymało wysokie kary pieniężne, natomiast Kaczyński daremnie próbował skarżyć TAZ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przypominam, że protestanci na demonstracjach w roku 2010 z plakatami: Niemiecka Kurwa Atomowa, Merkel. "Die deutsche Atom-Nutte" (The German Atom Whore) byli regularnie łapani i bici przez policjantów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualnie, Kanclerz Angela Merkel musi podjąć trudną decyzję. Oskarżenie Jana Böhmermanna z 2 paragrafów, zwiększa prawdopodobieństwo, że dojdzie do oskarżenia i do procesu sądowego.

 

Cz. 1  Satyra o Erdoğanie, inwektywy krytyczne

Cz. 3  Juncker: czy Turcja jest wiarygodnym partnerem?

 

licznik: 2941 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze