Centrum handlowe Mercado, a kości w Jedwabnem

Centrum handlowe Mercado, a kości w Jedwabnem
pdf ePub czas dodania: 2015:04:02 20:49 komentarzy 0
Centrum handlowe Mercado zbudowane na żydowskim cmentarzu w Hamburgu, a zakaz ekshumacji w Jedwabnem. Analiza wątku Jedwabne z debaty Duda - Komorowski w TVN 21 maja 2015 r.

Centrum handlowe Mercado zbudowane na żydowskim cmentarzu w Hamburgu, a zakaz ekshumacji w Jedwabnem.

Analiza wątku Jedwabne z debaty Duda - Komorowski w TVN 21 maja 2015 r.

Najpierw było pytanie postawione przeze mnie Dudzie i Komorowskiemu.

Czy, jako Prezydent RP wycofałby Pan przeprosiny wobec Żydów dane przez b. prez. Kwaśniewskiego i odnowione przez prez. Komorowskiego za rzekomą masakrę Żydów przez Polaków w Jedwabnem w dniu 10 lipca 1941 roku?

Pytanie zostało przejęte przez moderatorów debaty w TVP, i omówione w debacie TVN, czytaj więcej

http://idb.neon24.pl/post/122673,o-jedwabnem-b-komorowski-i-a-duda-merytoryczna-roznica

m. in.:

Duda: - W 2011 roku na uroczystości upamiętniające ofiary w Jedwabnem wysłał pan list, który odczytał tam Pan Tadeusz Mazowiecki. (...) W tym liście m.in. zawarł pan takie stwierdzenie: „naród ofiar był także sprawcą”. Panie prezydencie, proszę mi powiedzieć, jak w takim razie wygląda pana polityka obrony dobrego imienia Polski, jeżeli pan w swoich wystąpieniach używa określenia, które niszczy rzeczywistą pamięć historyczną? – Zadaje kłam temu, co jest niezwykle dla nas ważne, tego żebyśmy nie byli, kłamliwie oskarżani przez innych, że to my uczestniczyliśmy w Holokauście (przyp. K. P. Zagładzie Żydów). Pan dobrze wie, że Naród Polski w Holokauście nie uczestniczył.

Koniec pytania AD,wideo 00: 53: 10 (17 maja 2015 r., godz. 21:03)

Odpowiedź Komorowskiego cytuję w istotnym fragmencie

Komorowski: A wracając, przechodząc Pan do odpowiedzi. O ile wiem i rozmawiałem wielokrotnie także i z Panem Prezydentem Lechem Kaczyńskim: zawsze czuł, że jest to rzecz dla straszliwie trudna i bolesna dla Polaków, dla wszystkich, no jednak to, co się wydarzyło w Jedwabnem, KTO TEGO NIE DOSTRZEGA, ten zamyka oczy na prawdę historyczną.

W drugiej debacie Komorowski - Duda  TVN 21.5. znalazłem również wypowiedzi dotyczące Jedwabnego.

Tym razem chodzi też o wstrzymanie ekshumacji przez ówczesnego ministra sprawiedliwości i szefa Dudy, śp. Lecha Kaczyńskiego pod pozorem szacunku dla religii mojżeszowej.

Znaczy Kaczyńskiemu była godność Narodu Polskiego mniej ważna niż mojżeszowe przepisy religijne.

Dla lepszej oceny pozwalam sobie przedstawić b. krótko sprawę żydowskiego cmentarza Ottensen w Hamburgu.

Cmentarz został wywłaszczony w okresie panowania hitlerowskiego reżimu. Po wojnie żydowska społeczność w Hamburgu przy pomocy Jewish Trust Corporation (JTC) przeforsowała zwrot cmentarza. Żydzi zlikwidowali cmentarz, nagrobki i kości przeniesiono na centralny cmentarz żydowski w dzielnicy Hamburg- Ohlsdorf.

Miejsce po cmentarzu Ottensen zostało przez Żydów sprzedane koncernowi Hertie. Ten wybudował na miejscu cmentarza Dom Towarowy. W roku 1990 koncern sprzedał dom i grunt.

Nowy właściciel, firma budowlana Büll & Liedke zaplanowała postawienie w tym samym miejscu centrum handlowego. Przy robotach budowlanych robotnicy znaleźli parę kości i fragmenty nagrobków. Dowiedzieli się o tym Żydzi i ogłosili, że to są kości żydowskiego pochodzenia i że w tym miejscu jest żydowski cmentarz.

Żydowska społeczność nie chciała już słyszeć, że już raz cmentarz sprzedała. Utrzymywali, że mają cmentarz na "wieczność" Zaczęli głośno protestować, że pierwsza sprzedaż była wymuszona i za marne pieniądze.. Tak na początek w roku 1990. W roku 1991 Żydzi nie chcieli już słyszeć o tym, że miejsce po byłym cmentarzu już raz sprzedali. Zaczęli demonstrować.

Demonstracje stawały się coraz bardziej intensywne. Przybywało Żydów z zagranicy, oni zaczęli okupacje spornego miejsca i następnie blokadę budowy. Gdy policja chciała sprawę rozwiązać w sposób siłowy, Żydzi z Hamburga poprosili o pomoc ultrareligijną organizację Athra Kadisha. W latach 1991-92 nastąpiły siłowe przepychanki, blokady i zainteresowanie sprawą całego zachodu, łącznie z USA.

By móc dalej budować, niemiecki właściciel oraz władze Hamburga zaprosili do rozwiązania sprawy naczelnego Rabina Jerozolimy Itzchaka Kolitza, który za odszkodowanie 120 milionów marek niemieckich, w maju 1992 roku orzekł, że trzeba położyć na znalezionych kościach płytę betonową i można dalej budować. Dzisiaj stoi na żydowskim cmentarzu dom towarowy, a we wnętrzu budynku jest umieszczona tablica pamiątkowa z nazwiskami i napisem pod żydowską gwiazdą po hebrajsku i niemiecku:

Dalej nie zbliżaj się, gdyż miejsce te jest święte.

Centrum handlowe Mercado, a kości w Jedwabnem

Jak widać żydowskie przekonania religijne rozcięczają się pieniędzmi. Kości do pochowania mogą być wygrzebywane, ekshumowane jak w Hamburgu, a miejsce dwa razy sprzedawane. I o to Żydom zawsze chodzi o pieniądze, o wyciągnięcie jak największej sumy pieniędzy!

Centrum handlowe Mercado, a kości w Jedwabnem
Wejście do Centrum Handlowego w Hamburgu, zbudowanego
na żydowskim cmentarzu.
Centrum handlowe Mercado, a kości w Jedwabnem
Ponad tablicą ostrzegającą o świętości miejsca,
znajduje się turecki catering na imprezy
Centrum handlowe Mercado, a kości w Jedwabnem

Decyzja Lecha Kaczyńskiego o wstrzymaniu ekshumacji w Jedwabnem była więc decyzją wskazującą bardziej na jego korupcję w stosunku do żywotnych interesów Państwa Polskiego, niż na religijne cele ówczesnego Ministra Sprawiedliwości.

Kto to naprawi - PiS - Andrzej Duda? Tu wątpię. Na odpowiednie pytanie pani Olejnik Duda też merytorycznie nie odpowiedział. Jego obietnicę o instytucji podobnej do żydowskiej Hasbary, czuwającej nad dobrym imieniem Polski będę od czasu do czasu przypominał.

Szczególnie, że ten trend zainicjowałem przed 5-cioma laty podobnymi żądaniami w stosunku do ministerstwa spraw zagranicznych i jego ówczesnego szefa Radka Sikorskiego: "Uważam, że w interesie Polski leży zwalczanie dyskryminacji Polaków w Niemczech. Polecam więc zorganizować podobną placówkę w Polsce, która by zajmowała się zgłoszonymi przypadkami dyskryminacji Polaków." czytaj więcej http://iddd.de/ListdoMSZs.pdf

Ze strony polskiej otrzymałem wtedy emaila z podziękowaniem i zapewnieniem "… my to wykorzystamy" - i to było wszystko. Większe sukcesy w kierunku obrony dobrego imienia Polski, patrz "http://iddd.salon24.pl/603533,bucu-z-polskiego-msz-tu-ucz-sie"

Natomiast Bronisław Komorowski pokazuje swoimi insynuacjami o winie narodu polskiego wrogość wobec Polaków. Ten człowiek faktycznie nie może być prezydentem RP, to jakiś przechrzt!

Tu tekst z żywej mowy z wątkiem o Jedwabnym z drugiej debaty Duda - Komorowski w TVN  pozostawiony w stanie surowym, tak jak został wypowiedziany.

Monika Olejnik 21 maja 2015 TVN Pytanie o udział w Holokauście 19:49

Często Polska jest oskarżana na arenie międzynarodowej o udział w Holokauście, o udział w zbrodniach. Czy wg Pana Prezydenta i wg Pana nie przyczyniło się to częste przepraszanie i czy wg Panów, słusznie zrobił Lech Kaczyński, który będąc ministrem Sprawiedliwości, zakazał ekshumacji w stodole w Jedwabnym, zakazał ze względów religijnych i czy to nie przyczyniło się do, do tego, że nie wiemy, co naprawdę wydarzyło się w Jedwabnym. Bo Lech Kaczyński powiedział nie, w pewnym momencie, że nie będzie ekshumacji. Tak, że nie wiadomo ile, ile tam osób zginęło.

Bronisław Komorowski:

To rzeczywiście zamyka możliwość dociekania prawdy do końca, ale z drugiej strony jest przejawem szacunku wobec zmarłych, wyznania mojżeszowego. Więc ja się nie dziwię panu Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Wydaje się, że znalazł się w sytuacji dosyć trudnej, ale wybrał rozwiązanie, które jest okazaniem szacunku dla ludzi, którzy tam zginęli. Problem polskiej, polskiej obrony przed zarzutami nieuzasadnionymi, jest, jest czymś cały czas aktualnym. Temu miała służyć m. in. wielka, wielkie wydarzenie w Auschwitz przypominające wyzwolenie obozu, ale wie.. była to okazja do spotkania się przedstawicieli całego świata, którzy także usłyszeli narrację polską: opowieść o tym, jak to Polska była ofiarą zbrodni niemieckiej, jaki był udział Polaków w ratowaniu Żydów. My wsami Polacy powinniśmy pamiętać także i o tych niechwalebnych wydarzeniach. Ale musimy na zewnątrz opowiadać o tych Polakach, których naprawdę było bardzo wielu, stąd mien, którzy ratowali Żydów w czasie wojny. Musimy wszędzie podkreślać, że Polska i ten rejon, była jedynym miejscem, gdzie była kara śmierci za pomoc udzielaną Żydom. Temu ma służyć pomnik koło muzeum  powst.. muzeum Żydów Polskich na placu Getta. Temu mają służyć wszystkie działania państwa polskiego. Pamiętam zdziwienie wielu moich gości, którzy dowiadywali się ode mnie, że właśnie tak było. Oni mieli zupełnie inną wyobraźnię, ukształtowaną w czasach, kiedy Polska była po złej stronie żelaznej kurtyny.

Monika Olejnik:

Czy wg pana posła Prezydent Lech Kaczyński, ówczesny minister Sprawiedliwości, słusznie zrobił wstrzymując ekshumację w Jedwabnym, bo niektórzy twierdzą, że przez to nie można było dociec prawdy i czy wg Pana częste przepraszanie doprowadza do tego, że jesteśmy oskarżani o udział w Holokauście- udział w zbrodniach?

Andrzej Duda:

No cóż, No cóż, niestety Pani redaktor, to nie, kto inny tylko Pan Bronisław Komorowski w swoim liście do Jedwabnego, użył określenia, że Polacy to naród sprawców, że naród Polski był także sprawcą.

To jest zakłamanie polskiej polityki historycznej. Oczywiście wyrzutki zdarzają się w każdym narodzie, wyrzutki zdarzają się w każdym narodzie, ale to nie znaczy, że naród można w całości oskarżać.

Dzisiaj polska polityka ta właśnie historyczna na arenie międzynarodowej to przede wszystkim powinna być obrona naszego dobrego imienia. Jest potrzeba stworzenia specjalnej instytucji. Ona może istnieć pod auspicjami prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ministra spraw zagranicznych i premiera. Najlepiej gdyby to gdyby to było dzieło wspólne.

Ta instytucja powinna monitorować wszelkie publikacje na świecie, które dotyczą tej tematyki historycznej, po to, aby twardo stawać w obronie Polski, bronić naszych interesów, w sytuacji, kiedy używa się określeń zakłamujących prawdę historyczną, takich jak "polskie obozy koncentracyjne", czy takich jak to, że Polacy to "naród sprawców, sprawców Holokaustu", bo przecież o tym trzeba pamiętać.

I to są określenia, które nie mają żadnego uzasadnienia w historii. Dzisiaj próbuje się w ten sposób zrzucać na nas odpowiedzialność. Polska powinna twardo stawać w obronie: naszej, naszego dobrego imienia, naszej historii i naszego narodu.

Dlatego że nie może być tak, żeby na świecie, bezkarnie tego typu określenia powtarzano. I o to trzeba dzisiaj walczyć, dlatego ta specjalna instytucja, która będzie broniła dobrego imienia Polski, broniła przed tzw. dyfamacją, jest absolutnie konieczna i ja taką instytucję ustanowię.

Monika Olejnik:

A teraz pytania wzajemne. Pierwszy zadaje Bronisław Komorowski. Panie Prezydencie do Eurodeputowanego Andrzeja Dudy.

No właśnie, w kwestii Jedwabnego, chciałem spytać czy pan rozmawiał z własnym teściem, który opisał w pięknym wierszu inną dramatyczną historię już powojenną w stosunkach polsko-żydowskich.

To to jest w kwestii Jedwabnego, bo z Jedwabnego Pan robi zarzut o słabej obronie godności Polski, więc ja chciałem zadać Panu pytanie Panie pośle, dlaczego jak była głosowana ustawa w sejmie moja proponowana dotycząca godła narodowego na koszulkach polskiej reprezentacji narodowej w sporcie pan się wstrzymał od głosu?

Andrzej Duda:

[…]- (tekst nie dotyczy Jedwabnego, przyp. Autora K.P.)

Można zacytować wieszcza: Pan śmieszy, Pan tumani i straszy, swoim zachowaniem.

[…]

Ja chcę powiedzieć jedno: polska prezydentura powinna być realizowana z godnością. Polska prezydentura powinna rozumieć, co to znaczy Polska Racja Stanu. Pan odwołując się do mojego teścia a jednocześnie pisząc o narodzie sprawców nie rozumie istoty rzeczy!

[…]

Autor artykułu Krzysztof Puzyna:

Oczywiście ma Andrzej Duda rację, tylko że ja jestem przekonany, że Komorowski dobrze rozumie i na zimno kalkuluje. Jak już pisałem w części 1, jego psychiczne predyspozycje są bardzo wysokie i nie wykluczam, że był zdolny do organizacji zamachu w Smoleńsku.

Dlatego widzę w poparciu Andrzeja Dudy jednak pewną różnicę i parę pozytywnych aspektów: jak dobranie się do sprawców katastrofy smoleńskiej, organizację instytucji ochrony dobrego imienia i godności Polski i Polaków, oraz być może przeprowadzenie ekshumacji w Jedwabnem. Mogę się mylić, ale postanowiłem się otworzyć na pozytywną niespodziankę.

Czy Duda wystrychnie nas na Dudka, zobaczymy, wyboru nie mamy.

Ale, uwaga! Cały czas istnieje alternatywa prawdziwych przemian przez:

AKT WOLI NARODU

oraz wprowadzenie ustroju Demokracji Kulistej!

http://www.petycjeonline.com/akt

z poważaniem

Krzysztof Puzyna

Wbrew wypowiedziom świadków, wbrew dokumentom!

Przykłady dokumentów i dowodów.

Niemcy manipulują stroną z dowodami zbrodni w JEDWABNEM

Widea na YouTube:

(Linki są też aktywne w pliku pdf.: http://iddd.de/jedwabne.pdf

Prawda o Jedwabnem i o II W. Ś. - Wykład prof. I.C. Pogonowskiego

Fakty o Jedwabnem - Śp. profesor Jan Moor-Jankowski

Jedwabne - ostatni świadek 45984

JEDWABNE - ŚWIADEK HISTORII

JEDWABNE - SZWINDEL - IPNu cz1

Jedwabne - pytania i wątpliwości. Wykład Leszka Żebrowskiego

http://idb.prawynurt.pl/polityka/pytanie-o-jedwabne-do-dr-andrzeja-dudy,2197.htm

http://idb.prawynurt.pl/polityka/wydarzenia/z-kraju/o-jedwabnem-b-komorowski-i-a-duda-merytoryczna-roznica,2193.htm

licznik: 7474 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
Centrum Handlowe w Auschwitz 0|0
Jak pisałem uprzednio w NEon'ie 24, na terenie byłego obozu "Auschwitz" przydałby się buldożer, trawka, oraz pomnik św. ojca Kolbe na środku.
Poza tym, poponuję Centrum Handlowe dookoła.
Budowa kościoła obok też nie byłaby hańbą. W końcu, zginęło tam pięć (5) RAZY więcej Chrześcijan niż Żydów, którzy objęci byli „przypadkami masowych zwolnień”. Zwolnieni Żydzi (jak np. Jozef Szpilman “Cyrankiewicz”, Ochab, Hilary Minc, Józef "Światło" Fleischfarb, itd.) natychmiast przyłączali się do pracy w organach sowieckiego aparatu terroru i ludobójstwa Polakow. Nie zdarzył się ani jeden przypadek, aby zwolniono Chrześcijanina, którzy byli rzeczywistymi ofiarami holocaustu i pozostają nimi nadal bez kompensacji, bez muzeum, i bez zwrotu ich majątków przejętych przez Żydów, np. w Jedwabnem i Ukrainie.
Dlaczego my, Polacy, nie mamy we własnym kraju np. Centrum Kultury Żydowskiej AUSCHWITZ, które to na stałe zaprezentuje pornografie żydowskich Kapo oraz artystów typu Groupe d´Intervention (http://zdzich.neon24.pl/post/24733,tragedie-by-deuxieme-groupe-d-intervention), którzy biegali nago na rynku poznańskim bez przymusu, ani wstydu?
Poza tym, w takim Centrum powinna znaleźć się stała galeria propagandy anty-semickiej, która ukazałaby całokształt sztuki "anty-semickiej", w tym książek, piosenek, oraz dowcipów artystów nie tylko polskich. Ostrzegali nas! Tyle na początek.
2015-05-24 05:22
# @Zdzich 0|0
>  ~Budowa kościoła obok też nie byłaby hańbą.~ 
-----
Witaj, o ile sobie przypominam, dyskutowano na ten temat wielokrotnie.

>  ~Poza tym, proponuję Centrum Handlowe dookoła.~ 
-----
W latach 90-tych, ludzie stawiali przy ogrodzeniu obozu w Auschwitz kioski z pamiątkami, a jeden chciał postawić cały dom handlowy w odległości 120 metrów.
Pamiętam też zajście i dyskusję o krzyżu tam postawionym. Czy on jeszcze stoi?
2015-05-24 17:12
# @Adevo 0|0
Potrzebny "ruch". Wartoby zaangażować w to Eugeniusza Sendeckiego.

(PS: Na NEon'ie jestem blokowany przez upartego hochsztaplera Ruszkiewicza.)
2015-05-25 05:53
# @Zdzich 0|0
>"ruch"
Teraz czekam na posunięcia nowego Prezydenta Andrzeja Dudy. Obiecał to, na czym mi bardzo zależy: obronę godności Polaków w kraju i zagranicą. Pomimo przeszkód w partii (blokada ekshumacji w Jedwabnem przez L. Kaczyńskiego) i w rodzinie (żydowski szwagier z wierszykami o powojennym Majdanie w Kielcach), podjął odważnie, zaproponowany przeze mnie, temat Jedwabnego. Ten temat mógł mu zaszkodzić, podobnie jak Komorowskiemu. Komorowski odpisał mi na TT standardowo o starym, sfrustrowanym, blogerze bez sukcesów - rzucał inwektywami. Tak, że go zapytałem, czy to on faktycznie tu na TT pisze?

Natomiast A. Duda odważnie zaatakował Jedwabnem Komora - to jest polityka i dialektyka!

Jestem bardzo ciekawy, co on teraz z tym "jedwabnym" fantem zrobi. Ja potrzebuję nowego oficjalnego stanowiska w sprawie Jedwabnego tylko w ten sposób mogę atakować media zachodnie.

Będzie nieuczciwy, nie będzie po 100 dniach prezydentury wyników - to będę pierwszy, który rozpocznie na niego nagonkę.

>Na Neonie jestem blokowany przez upartego hochsztaplera Ruszkiewicza
---------------------------
Ruszkiewicz raczej moich notek nie lubi. Nawet powyższą notkę, która w Polsce przecież stanowiła całkowitą nowość, nie wstawił na czołówkę. Na Neonie nie mam i nie miałem dobrych kart.
Ale wstawię naszą korespondencję na Neon. Może będzie reakcja.
2015-05-25 16:00
Hallo Zdzichu 0|0
Zamieściłem pytanie na Neonie
http://idb.neon24.pl/post/122847,sprawdzanie-dudy-gdybym-zostal-krolem
Już jest pierwsza reakcja:
q
uwaga na tych panów Eugeniusz Sendecki i Andrzej Hadacz, udają Polaków patriotów i obrońców krzyża, bo są kimś innym, zostali zdemaskowani, na stronie, https://dzieckonmp.wordpress.com/, dowiesz sie o nich wiele tylko zjedź niżej na wcześniejsze wiadomości
nadużycie link skomentuj
wróg publiczny nr 111 25.05.2015 17:57:15
2015-05-25 18:14
@Zdzich 0|0
Masz następne komentarze na neonie, patrz pod http://idb.neon24.pl/post/122847,sprawdzanie-dudy-gdybym-zostal-krolem
2015-05-25 20:45
# @Adevo 0|0
Dzieki za komentarze. W ocenie sytuacji kieruje sie dwoma objawami/ współczynnikami: (1) Po czynach ich poznacie, i (2) kto na tym korzysta (who profits?). Z tej perspektywy, dotychczas nie mam nic do zarzucenia Sendeckiemu. Byc moze jest duzo wiadomosci na jego temat, o ktorych nic nie wiem. Kazdą sprawdzę.
Przeczytałem tez wydłuzone wypowiedzi tzw. LOWPORO, o której nigdy przedtem nie słyszałem. Jest to bełkot człowieka odurzonego narkotykami lub nadmierną ilością alkoholu. Zupełnie nie wiem o co jej chodzi, oprocz tego, ze cos tam (nie wiadomo co) "dyskwalifikuje Zdzicha z tej dyskusji i wystawia na konieczność wyrzucenia go z tego portalu" (w którym mnie nie ma) oraz że "Sendecki pretendujacy do miana narodowca, endeka, staje w obronie naszego prześladowcy Stefana Dembowskiego ze Stwarzyszenia Demokracja USA a mnie komentującą zgodnie z zasadami obrzuca inwektywami i posądzeniami" (czego nie widziałem).
"Stefan Dembowski ze Stwarzyszenia Demokracja USA"? - pierwszy raz o tym słyszę.
Poniewaz nie mam mozliwosci zadawania pytan, ani pisania komentarzy w NEon'ie, proszę o prywatny email address do Ciebie na prywie Prawego Nurtu.
2015-05-26 04:31