Demokracja Kulista, pytania Ultima Thule

Demokracja Kulista, pytania Ultima Thule
ePub czas dodania: 2013:05:20 22:57 komentarzy 0
Jak zrobić, żeby połączyć ludzi z lewej i prawej strony, którzy są zwolennikami prawdziwej demokracji ?

Ultima Thule napisał:

  1. Przeczytałem tą stronę: db.org.pl  i muszę przyznać, że bardzo mi się podoba treść. Jest tam wiele ciekawych pomysłów i nie ma ideologicznego bełkotu, tylko konkrety. Dlaczego uważasz, że DB to partia popierająca obecny układ ?
  2. I co zrobić, jeżeli takich partii powstanie  więcej ?
  3. Może być tak, że w najbliższych wyborach wystartuje nawet kilkanaście takich partii głoszących rewolucyjne hasła, ale każda dostanie po 1-2 % i "banda czworga" będzie się z nas znowu śmiała.  Czy nie lepiej byłoby stworzyć nie tyle partię, co "forum obywatelskie" wzywające do głosowania tylko na tych polityków, którzy zobowiążą się prawnie do wprowadzenia proponowanych zmian do konstytucji i do innych niezbędnych aktów prawnych ?
  4. Jak zrobić, że by połączyć ludzi z lewej i prawej strony, którzy są zwolennikami prawdziwej demokracji ?

Moje odpowiedzi:

Ad 1
 
Na temat db.org.pl to napisałem 2 artykuły.
 
 
W skrócie, chodzi mi o doświadczenia z Niemiec. Od 35 lat obserwuję popieranie Demokracji Bezpośredniej (DB) przez partie będące w niemieckim sejmie- Bundestagu w opozycji.
 
My chcemy DB, ale ci fałszywi chadecy blokują, wyjaśniają socjaldemokraci, gdy są w opozycji. Po następnych wyborach, gdy zmienia się układ polityczny i Socjaldemokracja zaczyna rządzić, zapomina ona o swoich priorytetach i obietnicach: że jak dojdzie do władzy to wprowadzi obowiązujące referenda i inne elementy i narzędzia DB…
 
Wtedy zaczyna się nowy etap tego politycznego cyrku: będący w opozycji chadecy chcą na odmianę demokracji bezpośredniej a blokują socjaldemokraci. Tak to trwa od lat 30-tu w Niemczech.
 
Nie ma, więc w systemie parlamentarnym żadnego zabezpieczenia obietnic przedwyborczych i obietnic partii w opozycji.   Także, po wprowadzeniu Jednomandatowych Okręgów Wyborczych - JOW.
 
 
O aktualnej fałszywości ludzi sterujących partią DB świadczą takie fakty:
 
A.  Moje artykuły nie zostały opublikowane w ich gazetce, pomimo wstępnych deklaracji.
B.  Faktem jest również, że dwa razy wymazywali linki do artykułów inicjatywy AKTU WOLI NARODU, które sam wstawiałem na ich stronę w Facebooku.
 

Oni z zarządu DB obiecują wszystko by dostać się do Sejmu RP, – czyli do starych struktur. Popierają, stare układy polityczne, ale są ubrani w nowe ubranka DB. To tak jak u ludzi JOW i Palikota, liczy się tylko dojście do koryta.

Ad 3

Odpowiadam też na podstawie 35 letniej obserwacji polityki w Niemczech: takie zobowiązania robili w pierwszych latach niemieccy politycy z partii Zielonych. Chodziło wtedy o rotację w parlamencie. Co roku mieli się wymieniać.

 
Okazało się, że jak wybierzesz posła w kadencji na 4 lata to prawnie nic nie można mu zrobić, gdyż ma immunitet poselski. Ponieważ kasa dla posłów w Niemczech jest duża, to ci wybrani wypięli się na własną partię i powiedzieli my nie opuszczamy naszych miejsc, gdyż to byłaby zdrada wobec ludzi, którzy nas wybrali na 4 lata..
 
Dlatego politycy obiecują, co ludzie chcą, byle by się dostać do państwowego koryta.
 
Ad 4
 
Wg mnie prawdziwa władza narodu  nie może być przedstawicielska. Jest dobry post Wielebnej Circ, który powtarza moje poglądy.
 
W skrócie chodzi o to, że nie ma człowieka odpornego na korupcję.   To znaczy skorumpowanie decydenta to tylko kwestia wysokości łapówki.
 
Dlatego żadna forma władzy wynikająca z przekazanej władzy w ręce przedstawicieli nie funkcjonuje, gdyż nie tępe, nieuczące się owieczki mają na przedstawicieli wpływ, ale ci co sfinansowali kampanię wyborczą i ci co posłów opłacają, w ten, czy inny sposób.
 
Ja walczę o prawdziwą demokrację i nazywam ją kulistą.
 
Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie jak połączyć ludzi z lewej i prawej strony. Ludzie są tak ślepi, że przy moim ostatnim poście nie potrafili zrozumieć intencji autora, tylko zarzucili mu różne dziwne rzeczy.
 

Jak połączyć głupich z mądrymi, ślepych z widzącymi, wierzących z niewierzącymi?   Takich połączeń to Bóg chyba nie praktykuje, ale chętnie poleca diabeł.

 


 
AKT WOLI NARODU
RAZEM - Budujemy Nowy Dom

http://www.petycjeonline.com/akt

licznik: 2755 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
@test 0|0
...sprawdzam czy tu też mam bana...
2013-05-21 18:38
# @trybeus 2013-05-21 18:38 0|0
Witaj, a dlaczego?
To jest nowe miejsce, bez możliwości wklejania obrazków, ale z katolicką podpaską cnoty dla mężczyzn.
2013-05-21 21:16
# @Adevo 2013-05-21 21:16 0|0
No przecież można wklejać obrazki!

A nawet do artykułu można podczepić więcej niż jedno zdjęcie, żeby nie było trzeba ciągnąć ich z NE :)
2013-05-21 21:40