TTIP- Czy stanowisko PiS różni się od PO?

TTIP- Czy stanowisko PiS różni się od PO?
ePub czas dodania: 2015:07:10 00:22 komentarzy 0
Komisja Europejska (KE) wspólnie z rządem amerykańskim pracuje nad największym zamachem na europejskie standardy, bezpieczeństwo i zdrowie obywateli Europy. Chodzi o największe oszustwo od czasów zakończenia drugiej wojny światowej. Powstaje pytanie, dlaczego KE chce koniecznie podpisać TTIP?

Wersja z załącznikami ( tylko w .pdf)

W dniu 8 lipca 2015 Parlament Europejski poparł w rezolucji A8-0175/2015 wyniki negocjacji o "wolnym handlu" Europy z USA- TTIP, prowadzonej z ramienia Europy przez Komisję Europejską, na czele z jej przewodniczącym Jean-Claude Juncker.

Napisane częściowo na podstawie przemówienia z 8 lipca2015 roku posłanki do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji Tiziany Beghin (Włochy).

Komisja Europejska (KE) wspólnie z rządem amerykańskim pracuje nad największym zamachem na europejskie standardy, bezpieczeństwo i zdrowie obywateli Europy.

Chodzi o największe oszustwo od czasów zakończenia drugiej wojny światowej. Powstaje pytanie, dlaczego KE chce koniecznie podpisać TTIP?

Wszystkie rzeczywiście niezależne w tym temacie badania pokazują, że Europejczycy, nawet ci z Niemiec i Francji staną się przez tę umowę biedniejsi, ze stratami na rok i gospodarstwo do 5000 Euro. Będą mieli mniej praw, nastąpią zwolnienia z pracy w ilości ponad miliona osób, zdrowotność spadnie, gdyż zalegalizują mięso z hormonami oraz mięso z klonów.

Będzie też mniej bezpieczeństwa, gdyż Euro zostanie podłączony pod amerykańską blokadę systemu rosyjsko-chińskiego BRICKS.

Zamiast o kreowanie świata współpracy, chodzi o odnowę świata zimnej wojny z lat 50-tych XX wieku, w obszarach polityki, ekonomii i handlu.

Przedstawiciele USA utrzymują, że aby podkręcić inwestycje, potrzeba prywatnego sądownictwa dla inwestorów- ISDS, tylko, że to nie jest prawdą.

Amerykańskie inwestycje w Europie wynoszą już teraz 3 biliony Euro (3000 miliardów Euro) i to bez ISDS. W krajach, w których wprowadzono prywatny arbitraż korporacji adwokackich, nastąpił wzrost odszkodowań o 30 miliardów Euro, ze stale rosnącą tendencją. Jak można, więc utrzymywać, że dojdzie do wzrostu gospodarczego w Europie, jeżeli wg licznych badań nastąpi załamanie eksportów z Europy o przynajmniej 2 % i odpowiedni spadek produktu krajowego brutto, PKB.

Jak można, więc utrzymywać, że my nie zmienimy naszych norm, jeżeli UE, aby ułatwić wprowadzenie TTIP, zniosła zakaz konserwacji mięsa wołowego kwasem mlecznym i do tego bez obowiązku informowania klienta. Jeżeli TTIP nie zagraża bezpieczeństwu produktów europejskich to, dlaczego KE właśnie wycofała propozycje identyfikacji substancji zaburzających gospodarkę hormonalną, pomimo jednoznacznych wypowiedzi ekspertów na konferencji "Endocrine disruptors: criteria for identification and related impacts"? – Którą zresztą sama zorganizowała!

Najbardziej prawdopodobną odpowiedzią jest, że odpowiedni zakaz Endocrine Disruptors w produktach spożywczych zablokowałby wwóz 40 procent amerykańskich produktów do Europy! Komisja Europejska nie chciała do tego dopuścić. Widać, że dla niej, dla Junckera ważniejszy jest ich rozkazodawca z ambasady USA niż zdrowie obywateli Unii Europejskiej! KE sprzedała zdrowie obywateli Europy w imieniu "wolnego handlu".

Jak można wierzyć TTIP, jeżeli w Europie mamy 143 tysiące kontroli związków chemicznych w porównaniu z rynkiem, w którym kontrolowanym jest tylko sześć związków?

Jak mogą polscy eksperci utrzymywać, że TTIP pomoże małym i średnim firmom, jeżeli one w większości eksportują wewnątrz Europy, a wzmocnienie handlu z USA zahamuje rozwój handlu wewnętrznego UE. Chodzi, więc o stworzenie idealnego rynku zbytu dla korporacji amerykańskich o zawartości 800 milionów konsumentów bez praw, bez ochrony, bez bezpieczeństwa.

Komisja Europejska miała czuwać nad dobrobytem obywateli UE i ich chronić, faktycznie stała się lobby interesów amerykańskich korporacji i banków inwestycyjnych.

Czego zresztą po Junckrze ułatwiającym jako premier Luxemburga, korporacjom manipulacje podatkowe, można było się spodziewać - przypominam Luxleax.

Także przewodniczący parlamentu UE Martin Schulz tak zorganizował głosowanie w parlamencie, by przeszła wersja z ISDS. Jak tu można mówić, że te instytucje Europejskie jak KE, czy PE pilnują interesów Europy?, - to czysta farsa.

Trzeba jak najszybciej uciekać z Unii! Krótka droga z Unii prowadzi przez referendum. Zagłosuje 15 milionów Polaków za wyjściem to jesteśmy wolni i decydujemy sami i bez długów w ustroju Demokracji Kulistej, w której każdy ma władzę i zyski.  http://www.petycjeonline.com/akt

Jak większość doświadczyła, polskie rządy od 1989 to reżimy, fałszujące wybory, wybierające same siebie. Dlatego to nie są i nie byli polscy reprezentanci Polski, tylko jakieś tam marionetki żydowskich banków. Niech oni sami spłacają, to co pożyczyli pod pretekstem, że zostali wybrani- ale nielegalnie!

My Polacy nie płacimy za oszustów, którzy nas sprzedali, bez naszej zgody. Podpisz pokojową petycję do Narodu Polskiego. Gdy znajdzie się 15 milionów zdecydowanych, to każdy z nich będzie miał perspektywę i środki dla siebie i swojej rodziny. Tak nam dopomóż Bóg.

A jak głosowali w temacie TTIP, europosłowie z PiS-u, stale się wywyższający ponad tych z Platformy- jakoby zorganizowanej z samych złodziei, oszustów, kolaborantów, sprzedawczyków-, czyli tych najgorszych Polaków, za wyjątkiem bohaterki narodowej Pani Premier Ewy Kopacz, potwierdzającej zresztą regułę?

Poniżej analiza głosowania europosłów z PiS-u, rezolucji parlamentu UE o TTIP z 8 lipca 2015 r.

Z niej wynika, że Polacy nic dobrego po wybrańcach PiS-u się nie mogą spodziewać. Oni wszyscy głosowali jak ich Niemiec, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz przymusił. Wszyscy głosowali za amerykańskimi (żydowskimi) sądami ISDS!

Niektórzy z nich skompromitowali się podpisując listy obecności, zagarniając dniówki sesji plenarnej, bez pracy-, czyli pokazali zwykłe złodziejstwo, patrz dokumentację poniżej.

Uwzględniłem

Załącznik do protokołu: "Wyniki głosowań imiennych"

P8_PV(2015)07-08(RCV)_XC.doc z 08/07/2015, PE 564.811

Oraz listę obecności z 8 lipca 2015 r

W protokole posiedzenia z środy, 8 lipca 2015 г.

P8_PV-PROV(2015)07-08 WYDANIE TYMCZASOWE PE 564.811

PiS

Za prywatnymi sądami ISDS z PiS głosowali

CZARNECKI, FOTYGA, GOSIEWSKA, GRÓBARCZYK, JACKIEWICZ, KARSKI, KUŹMIUK, LEGUTKO, PIECHA, PORĘBA, UJAZDOWSKI, WIŚNIEWSKA, WOJCIECHOWSKI, ZŁOTOWSKI

Wstrzymał się

Były członek PiS, ale żyjący głównie w Niemczech Zdzisław KRASNODĘBSKI

Nieobecny

Stanisław OŻÓG

Na liście obecności są, ale nie ma ich na liście głosowań sesji plenarnej PE w dniu 8 lipca 2015. Czyżby podpisali rano listę, skasowali dniówki i wyjechali sobie na przedłużony weekend?

Ci EU-reprezentaci, dzięki listom PiS-u to:

Edward CZESAK Marek Józef GRÓBARCZYK

 

Załączniki tylko w pdf (650 KB)

  1. Protokół, wyniki głosowań imiennych z 8 lipca 2015
  2. Lista obecności posiedzeń z 8 lipca 2015

 

 

Tagi

PE, pis, ttip, usa
licznik: 3450 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze