O potrzebie prawdy.

O potrzebie prawdy.
ePub czas dodania: 2013:11:16 02:14 komentarzy 0
Kłamstwo jest łatwiejsze. Każdy to wie, wymaga ono mniejszej energii, pozwala na szybki sukces w gangsterskich biznesach, politycznych przemówieniach, propagandowych tekstach. Ale kłamstwo to grzech.

W ubiegłym wieku, bliski znajomy, nazwijmy go Uwe, miał proces w sądzie o majątek zmarłego ojca. Przeciwnik sądowy, wspólnik zmarłego, utrzymywał, że jemu się należy sieć domów towarowych o wartości wtedy około 150 milionów niemieckich marek, gdyż tak ustnie omówili między sobą udziały w spółce.

Uwe, wtedy jeszcze niepełnoletni, podczas rozmowy był obecny w biurze ojca. Architekt wspólnik, nazwijmy go Fritz w procesie spadkowym powołał Uwe na świadka. Przed sądem miał odpowiedzieć prosto, czy był podczas tej rozmowy obecny i czy słyszał umowę pomiędzy swoim ojcem i wspólnikiem ojca Fritzem.

Wystarczyłoby na zdrowy, polski rozum powiedzieć, nie nic nie słyszałem i 150 milionów oraz zamorskie posiadłości pozostałyby w rękach rodziny.

Ale Uwe był wtedy już członkiem świadków Jehowy, a w biblii jest napisane, że trzeba mówić prawdę. Rodzina Uwe straciła przez autentyczne świadectwo po śmierci ojca teraz "głowy domu", dużą część majątku. Do domów towarowych były przywiązane jakimiś umowami posiadłości w Ameryce Południowej o wielkości kilkudziesięciu tysięcy hektarów.

Dzisiaj Uwe żyje sobie wygodnie z pracy własnych rąk i intelektu, ma piękne dzieci, które też są zaangażowane w pracy dla królestwa Jehowy oraz wierną żonę. Jeździ tym samym BMW, który otrzymał w spadku po tatusiu i jest całkowicie zadowolony z życia. O straconym majątku nikt w rodzinie nie mówi, gdyż postąpił zgodnie ze słowem i prawem Bożym.

Artykuły powiązane:

http://idb.neon24.pl/post/101616,krzywoprzysiestwo-biskupa-limburga-a-bogactwo-kosciola

http://iddd.salon24.pl/548455,nasz-dziennik-broni-klamstwami-niemieckiego-biskupa

licznik: 2783 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
@ 0|0
..myślałby kto, że Świadkowie Jehowy są prawdomówni..ha ha ha ..pierdoły zza stodoły..cała ta ich sekta jest zakłamana na iment...nota bene nie jesteś już harekrisznowcem ??...no tak, tylko krowa nie zmienia poglądów...:)) pozdrawiam niepoprawnie
2013-11-16 18:28
# @trybeus 0|0
Ech, Ty to taki zakapior góralski jesteś :-)))
Ja taka pomieszana jestem w tym tańcu Dobra ze Złem, że nie umiem znaleźć innego kryterium dla ludzkich zachowań, jak ich wybór, czy być dobrym, czy złym człowiekiem.
Żadna inna miara mi nie pasuje, choćby ludzie nie wiem jak upierali się klasyfikować kolorem skóry, wyznaniem, czy krajem, w którym się urodzili.

Całkiem niedawno usłyszałam taką opinię, moim zdaniem słuszną, że Piekło i Niebo wybieramy sobie tu, na Ziemi, albo też inną wersję, że piekło to mamy TU, na Ziemi.
Tak jak muzyk może powiedzieć, że odróżnia tylko muzykę dobrą od złej, niezależnie od jej stylu, tak ja o ludziach, jako takich, mogę powiedzieć, że są dobrzy i źli.
Tylko, kto ustala granice Dobra i Zła w każdym działaniu?

Ostatnio Nowak uważał, że dobrze robił, zakładając na rękę zegarek, "prezent" od żony;-)

2013-11-16 20:55
# @InaMina 0|0
...witaj Ina ...nie no, spokojnie jaki zakapior...jestem pod wrażeniem, adevo zdradził Kryszne, na rzecz Jehowy..to już postęp...ciekawe kiedy zamelduje się na Jasnej Górze w worze pokutnym...bo już by pewnie pasowało :))pozdrawiam niepoprawnie
2013-11-16 22:34
# @InaMina 0|0
 //Ech, Ty to taki zakapior góralski jesteś :-)))// 
Dzięki.
 //Tylko, kto ustala granice Dobra i Zła w każdym działaniu?// 

No właśnie, bez uczciwości i otwarciu obydwu oczu nie ma granic. Lawirować to można zawsze. Tu rozważania niedokończone, gdyż zostałem zaatakowany osobiście, zamiast merytorycznie, cytat:
"(6) Kto skarby gromadzi posługując się kłamstwem, ten na wiatr poluje i wpadnie w sidła śmierci." (Przysłów 21:6 Biblia Warszawsko Praska)
---------------
Bez mędrkowania, bez kręcenia jest to jasny przepis jak się zachowywać.
Wiadomo, że można na każde kłamstwo i złodziejstwo znaleźć wytłumaczenie.

 *Bóg natomiast jasno mówi, że jest późniejszy skutek kłamstwa.* 
Głupota zwykłych ludzi, właśnie na tym polega, że oni mu nie wierzą, gdyż widzą tylko pierwsze skutki, te przed ich nosami.

Wydaje mi się, że KK ze swoją metodą spowiedzi idzie za daleko, w sprzeczności z przepisami Biblii.

Zdrowaśkami i pokutą nie da się odpokutować za grzechy ciężkie. Patrz nawet teraz w Polsce 15 lat po tym jak na świecie się ruszyło dobierają się do polskich pedałów, pomimo że ci się pewnie niejednokrotnie spowiadali i pokutowali.

Ja nawet nie wiem czy kłamstwo to grzech ciężki, ale w powyższym cytacie z Biblii widać, że skutki są nieodwracalne i nie zależą od pokuty, czy spowiedzi.
2013-11-16 23:29
# @trybeus 0|0
Jeśli Adevo świadomie nie uczynił zła drugiemu, obok siebie, to jak ja miałabym proponować mu wór pokutny?

Całkiem niedawno zmierzyłam się z różnicą w postrzeganiu moich zachowań i postępków, jakie w moim mniemaniu mną kierowały i tym, jak postrzegała to osoba, której nie podejrzewałam, że może tak zniekształcać rzeczywistość, którą obie znałyśmy.
Komu kazać założyć wór pokutny w takiej sytuacji? Sobie, czy jej?
2013-11-16 23:35
# @Adevo 0|0
Zdrowaki i pokuta, jeśli szczere, to wielka moc oczyszczająca dla grzesznika i nadzieja, że jego błędy nie wrócą.

Nie wiem, jak zmierzyć wartość jednych 'zdrowasiek' w porównaniu do innych, czyli, jak zajrzeć w sumienia ludzi grzesznych, bo zbłądzili i w sumienia tych, ,którzy spowiadają się na pokaz?
No, nie wiem jak?

Czyny takie, jak opisałeś, są przykładem Dobra, jednak czy należy je generalizować na jakiś pogląd religijny?

Upieram się przy stanowisku, że są ludzie z natury dobrzy i z natury źli i nic na to nie poradzimy. Musimy to oswoić, pogodzić się z tym, a nie wyzywać się między dobrymi, że coś z nami nie tak.

Koleżanka sprzedała mi takie powiedzenie:
"Su tacy i tacy i su drzewniani"
:-)

2013-11-16 23:56
# @trybeus 0|0
>adevo zdradził Kryszne, na rzecz Jehowy..to już postęp...
------------
Proszę odgdakać, ja nie napisałem ani jednego artykułu ani na temat Kriszny ani na temat Jehowy. Ta notka jak dobrze wiesz, nie jest ani o Jehowie, ani o świadkach Jehowy.


2013-11-16 23:59
# @InaMina 0|0
 //Zdrowaki i pokuta, jeśli szczere, to wielka moc oczyszczająca dla grzesznika i nadzieja, że jego błędy nie wrócą. // 

Pisałem o dalszych skutkach starych błędów, te trudno wymazać. Zgwałcone dzieci - pozostając przy tym przykładzie, po latach odzyskują świadomość, domagają się zadośćuczynienia, grożą procesami o odszkodowanie, następuje badanie zbrodni i tak aż cała krzywda zostanie fizycznie i moralnie wyrównana.

Nie ma na to zdrowasiek. Nie chodzi o ludzi, ale o ich czyny, w powyższym przypadku czyny fizyczne.

A cenzura w obronie tych zakłamanych bestii jak widać, może tylko krótkoterminowo coś zdziałać. Kłamstwa mają krótkie nogi, w Polsce jakby te nogi trochę dłuższe, ale zobaczymy.

Co innego jest nie powtarzać błędów. Ty jesteś zdania, że złego człowieka nie można naprawić. Ja uważam, że droga uzdrawiania jest być może za długa by zauważyć poprawę, dlatego dobrze jest inicjować pozytywne przyczyny dla takiej poprawy.

Przyglądam się ze szczególną uwagą zbrodniarzom Rumsfeld i Bush J. i czekam na ich poprawę.
2013-11-17 00:15
# @Adevo 0|0
Może zapomniałam dopisać, że razem z grzechami ciężkimi, powinno iść też zadośćuczynienie, jako część pokuty.
Tak to rozumiem, a nie pomyślałam,że w tym wątku i przykładzie do niego, taki temat,jak gwałt masz na myśli.
2013-11-17 00:22
# @Adevo 0|0
..jak to...przecież jest o ŚJ, który nie skłamał....

Dzisiaj Uwe żyje sobie wygodnie z pracy własnych rąk i intelektu, ma piękne dzieci, które też są zaangażowane w pracy dla królestwa Jehowy oraz wierną żonę.

..jeśli jest w wyższych hierarchiach ŚJ, to bieda mu faktycznie nie grozi...he he he
2013-11-17 18:45
# @trybeus 0|0
 //..jak to...przecież jest o ŚJ, który nie skłamał....// 
Zazdrościsz świadkom Jehowy, że mają sukces duchowy?
2013-11-17 22:17
# ŚWIADKOWIE BEZPOŚREDNIO NIE ROZMAWIAJĄ ZE ZBAWICIELEM! 0|0

 ~Wśród Świadków..., katolików, czy Adwentystów Dnia Siódmego, są tak zwani dobrzy i źli ludzie. Taka norma! ~ 

Jednak by dowiedzieć się więcej o człowieku, należy z nim porozmawiać, lub przeczytać przykładowo jego wpisy na różnych Portalach! Wtedy dowiesz się, co w człowieku drzemie.

 *Jeśli o mnie chodzi, to nie zgadzam się ze Świadkami... chodzącymi od domu do domu w kwestiach podstawowych, a największa to ta, że poniżają Majestat Bożego Syna i nigdy(!) bezpośrednio do Zbawiciela się nie odzywają* , a nie odzywać się do Tego, Który uratował ludziom życie, to po prostu jest tragedią!

Pozdrawiam!

57kerenor@gmail.com

2015-07-13 11:52