Demokracja Kulista, oferta dla informatyków.

Demokracja Kulista, oferta dla informatyków.
ePub czas dodania: 2013:05:08 23:49 komentarzy 0
Po telefonicznej rozmowie, wygląda na to, że Pan Ryszard Opara właściciel spółki „Nowy Ekran SA” chce rozszerzyć witrynę internetową nowyekran.net o część „Demokracja Kulista”, (DK). Jak mi napisał na pocztę wewnętrzną:

„Jestem bardzo zainteresowany propagowaniem idei związanych z demokracją bezpośrednią.”

Dlaczego używam nazwy „Demokracja Kulista” - [ DK ], a nie „Demokracji Bezpośredniej” (DB), którą promowałem w Polsce od roku 2003, proszę czytać pod „Demokracja Kulista”.

W skrócie, chodzi o odcięcie się od kłamliwych inicjatyw „DB” jak: partii Demokracji Bezpośredniej, Zmielonych JOW-ów Kukiza, czy od dążeń Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Dudy.

Wykorzystują oni pojęcie Demokracji Bezpośredniej do własnych celów politycznych, wzmacniając aktualny układ PO-PiS i nie dając żadnych  nadziei, czy choćby minimalnych perspektyw na władzę bezpośrednią Narodu w Polsce. Po prostu uprawiają POLITYCZNE OSZUSTWO!

Moje wyobrażenie:

część o DK powinna zawierać narzędzia DK o średnich standardach bezpieczeństwa, np. na http://idb.noweblogi.pl/  mamy piękne kolorowe kciuki. Te kciuki chcę zastosować do podliczania głosów i sortowania komentarzy, propozycji tematów oraz tematów referendów.

Dyskusja o ofercie i oferta na stronie NE

http://idb.nowyekran.net/post/92220,demokracja-kulista-oferta-zlecenia-dla-informatykow

licznik: 2556 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
  1|0
Generalnie zabezpieczenie wszelkich głosowań, w których dużo zależy od wyników, to trudne wyzwanie. Wiem to, bo obsługiwałem kiedyś konkursy, w których wygrane zależały od liczby tych głosów, a głosować można było bez rejestracji. Niektórzy na prawdę mnie zaskakiwali, bo pod rząd potrafili oddać kilkaset głosów z serwerów proxy za każdym razem czyszcząc cookiesy. Wydaje mi się, że najpewniejszą metodą jest jednak rejestracja w serwisie... Oczywiście można to powiązać z wagą użytkownika, wyliczenia tej wagi na podstawie wektora [staż, aktywność, popularność, ocena] itp (jak to też chyba zauważyłeś). Jeśli chodzi o mnie osobiście, to ja jestem zwolennikiem demokracji ważonej:

http://grzesiekz.noweblogi.pl/polityka/alternatywa-dla-demokracji,73.htm

Tyle że nie oszukujmy się - dopóki w tę zabawę nie włączy się kilkaset tysięcy osób, to ta zabawa będzie tylko zabawą, lub co najwyżej eksperymentem. Ale... prawda też jest taka, że trzeba od czegoś zacząć. Jeśli coś jest wartościowe i mądre, to ma szansę systematycznie i lawinowo się rozwijać, więc też nie można tego z góry przekreślać.

Następna sprawa, to te kciuki służą do tego, aby wyrazić autorowi aprobatę, albo dezaprobatę. Do głosowania trzeba by było zaimplementować dodatkowy mechanizm - ale to akurat jest pikuś, żaden problem, jeśli miałoby to zyskać jakieś zainteresowanie społeczeństwa.
2013-05-09 11:31
# @Obsługa techniczna 2013-05-09 11:31 0|0
Ten koment. powinien zobaczyć czytelnik NE. Może się chcesz sam włączyć?
W innym wypadku Twój komentarz zacytuję na NE.
2013-05-09 12:45
# @Adevo 2013-05-09 12:45 0|0
Jak Pan chce zacytować to na NE, to ok... Ale na dyskusje chwilowo nie mam czasu. Jestem tak zarobiony, że nie mam gdzie rąk włożyć.

Pozdrawiam
2013-05-09 20:08
# @Obsługa techniczna 2013-05-09 20:08 0|0
Czy Ciebie interesuje to zlecenie? Jeśli tak, to podam ci kontakt przez e-maila do Opary dla uzgodnienia szczegółów.
2013-05-09 21:35
# @Adevo 2013-05-09 21:35 0|0
Jak mam być szczery, to mam opory przed współpracą z panem Oparą. Nawet nie chodzi mi o kwestie związane z tym, czy ma on agenturalną przeszłość, czy nie... Bardziej o to, że jego portal lansuje i dokarmia wszelkie sekciarstwo i antykatolickie treści. Sorry, ale dla mnie niestety jest to czuły punkt. Oczywiście szanuję wolność słowa, ale mam niesmak jak lansuje się tam i promuje teksty jakiegoś jednego przygłupa, półgłówka, którego poziom logiki to niżej od przeciętnej małpy... Nie ma mózgu, ale nie brakuje mu zapału w obrażaniu tego, co dla nas święte. Ale tak jak mówię - szanuję wybory właścicieli tego portalu, lecz tym samym oni też nie mogą oczekiwać ode mnie współpracy. Tak samo jak ja nie oczekuję wsparcia od Świadków Jehowy, gejów, gazety wyborczej itp w budowie swojej strony. Więc muszą szukać wsparcia gdzieś indziej.

Pozdrawiam
2013-05-10 21:32