Propaganda łupkowa w polskich mediach, także w Radio Maryja

Propaganda łupkowa w polskich mediach, także w Radio Maryja
ePub czas dodania: 2013:09:30 00:21 komentarzy 0
Ojciec Rydzyk nadaje cały czas w swoich mediach propagandę prołupkową. Napisałem do niego list uświadamiający szkody, który on zlekceważył, a osoby popierające moją inicjatywę odsunął od wpływu. Stowarzyszenie Skarby Ziemi Kaszubskiej w Wejherowie, na Pomorzu napisało do mnie.

W dniu 28 września 2013 23:16 użytkownik J.Kierznikowicz <jarek@nordgold.com.pl> napisał:

Tak jak pan, jesteśmy zaniepokojeni propagandą łupkową w polskich mediach, także w Radio Maryja.

Nasze działania idą w kierunku zorganizowania ogólnopolskiej konferencji dot. rzetelnej wiedzy o ryzykownych aspektach, z udziałem  autorytetów, przede wszystkim praktyków, branży wydobycia gazu, metodą Fracking.

Pański list otwarty do o. T. Rydzyka, zawarte w nim obawy i sugestie, co do gazu łupkowego, są bardzo zbieżne z naszymi. 

Tym bardziej, że nasze kontakty z podobnym ruchem w Pensylwanii, dotyczą tego samego  problemu.
Jeżeli możliwe, interesuje nas odzew na Pański list, jeżeli takowy był.

Pozdrawiam Pana w imieniu członków naszego ruchu.

Jarosław Kierznikowicz
Postanowiło nieludzkie plemię
zniszczyć cudowną planetę Ziemię.
Żeby Polaków złupić,
trzeba ich wszystkich wytruć,
najpierw jednak ogłupić,
by chcieli wód podziemnych złoże
w zatrute zamienić morze.
 

 

Cieszę się, że Państwo ten list zauważyli.

Otóż co zrobiłem? Publikowałem list gdzie się dało.

Niestety skutki tego listu do Ojca Rydzyka były raczej negatywne. Osoba z otoczenia Ojca Rydzyka, starająca się polecić nas do dyskusji w Radiu Maryja np. z prof. Jędryskiem popadła w niełaskę i straciła swój wpływ. Ja osobiście próbowałem polecić się RM przez komentarze na blogu Nowy Ekran - aktualnie przemianowany na Neon24.pl tu odpowiedź księdza Dariusza Drążka z RM (zresztą jedyny jego komentarz na NowymEkranie):

 
@adevo 23:10:04
Dziękuję za poświęconą uwagę. Chciałbym jednak zwrócić uwagę w tym – jak Pan pisze – „spojrzeniu bez emocji”, że samo określenie zawiadomienia donosem ma wymiar konatywny, nie zaś deskryptywny. Przykłady mógłbym mnożyć i autor bloga ma do tego uzasadnione prawo, nie trzeba od razu silić się na strażnika obiektywizmu, bo zwyczajnie mowa zdradza ;-)

Przed zadaniem pytań postawił Pan dwie tezy, że Radio Maryja, TV TRWAM i Nasz Dziennik nie są dyskryminowane. Nie wiem jak ma się Nasz Dziennik czy Radio Maryja do obecnego procesu cyfryzacji telewizji i zawiadomienia do prokuratury, ale ok – rozumiem, że uznał Pan to za celowe. Pan pewnie ten cel zna, a ja się tylko domyślam.

Druga teza, nazwałbym ją uspokajająco – zniechęcająca, to kolejny przejaw spodziewanego dobrodziejstwa. Rozumiem, że jak upadną „zaprzyjaźnione stacje” TVN i Polsat wtedy na multipleks wejdzie TV TRWAM. Biedni nadawcy, którzy dostali koncesję na cyfrowe nadawanie, przecież to taki „nieatrakcyjny” sposób nadawania. Idąc tym tokiem rozumowania można rzec – Jan Dworak wyrządził krzywdę tym podmiotom. Może nawet chce ich upadłości i wtedy z fanfarami na MUX wprowadzi TV TRWAM. Na to bym nie wpadł ;-)

Co do pytań – sprawa jest „arcyboleśnie” prosta. Chciałbym, by KRRiT postępowała w obrębie istniejącego prawa – jest Konstytucja, są ustawy, jest plan wdrażania naziemnej TV cyfrowej. Senatorowie PO – o czym Pan zapewne wie - już piszą nowe prawo, by przyjść KRRiT na pomoc po tarapatach, w jakie wpadła na skutek rutynowej kontroli NIK. Projekty obywatelskie za rządów Platformy OBYWATELSKIEJ nie mają szans. Skoro Platforma jest obywatelska to widać wystarczy…

Druga sprawa – telewizje kablowe. Jak Pan wie – wymagają comiesięcznej – niemałej opłaty, po uruchomieniu multipleksów mogą tracić na znaczeniu, a dyskryminacja już się zdarza – o czym świadczą przychodzące do mnie listy. Wspomnę tylko głośną sprawę z jednym z ważniejszych operatorów TV kablowej w Polsce.

Wrzucanie do wspólnego worka o. Rydzyka i p. Kaczyńskiego to już czytałem w GW i podobnych pismach. Początek Pańskiej „troski” dużo lepszy niż zakończenie. Jakby to powiedzieć „wyszło szydło z worka”.

Cóż myślę, że Pana „troskę” najlepiej opisuje sytuacja, która nie jest nowa – powiedziałbym stara jak świat – gdy do Adama i Ewy przychodzi pewien jegomość „dobrodziej” i chce im zrobić dobrze, „ulepszyć” – konsekwencje wejścia z nim w dialog z nim trwają do dziś (Księga Rodzaju 3, 1-7). No i tyle. Mądremu dość ;-)
nadużycie link skomentuj
dariuszdrazek 24.07.2012 10:13:48"
Poza tym

Pani Adamska w wideo "obrona konieczna" poleca prof. Kozłowskiemu przy końcu wywiadu list do Rydzyka.

 

Tagi

licznik: 2786 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
@Adevo 0|0
Niestety, ta notka nie ma sensu.

Osoba zorientowana w temacie przytacza jakieś fragmenty, jakieś pisma, a czytelnik ma się domyślać i konstruować fabułę.
Należy podać krótkie wyjaśnienie, albo opis sprawy.
2013-09-30 03:14
# @jazgdyni 0|0
Zmieniłem, może jest teraz trochę jaśniej.
2013-09-30 03:55
# @Adevo 0|0
Teraz rozumiem o co chodzi.

Niestety, ja jestem umiarkowanym zwolennikiem gazu łupkowego.
2013-09-30 07:18
@ 0|0
..znów smrodzisz adevo...ale dobrze, że linkujesz te twoje posty i zwracasz uwagę na dyskusję pod nimi...generalnie masz psychofankę bar-barę, która ci zawsze przytakuje...
..generalnie wujek Władimir byłby z ciebie dumny, ale powinieneś się zająć bardzie szczytnymi celami, jak obecność GMO w polskim żarciu...uczepiłeś sie tego Rydzyka jak zwykly ruski troll...weź lepiej tamburynek i przeleć po Hamburgu w prześcieradle...twoi bracia krysznowcy juz pewnie czekają, trzeba łowić współbraci...sami nie przyjdą...
2013-09-30 08:35
# @trybeus 0|0
Widzisz, my nigdy nie dojdziemy do konstruktywnej wymiany. Musiałbyś być bardziej uczciwy - ale to jest cecha ludzka, a nie kurza.
Przyznaj, że ci się mantra Hare Kriszna, Hare Kriszna, Kriszna, Kriszna Hare, Hare podoba i chętnie tańczysz do tej mantry wraz z innymi kurami.

Dlaczego Bara-bara miałaby być moją fanką? Ona jest u mnie na neonie dalej zbanowana, jak i ty.

Wydaje mi się, że potrzebujesz odpowiednie widełko z Hare Kriszna mantrą by sobie potańczyć..
-----
>obecność GMO w polskim żarciu
Ciekawe, że ty mi zalecasz i zadajesz pytania w tematach, którymi się nie zajmuję.
Molestowałeś mnie czyszczeniem rur pod Bałtykiem, a teraz GMO - dokładnie tematami, którymi się tyle samo zajmuję, co ty - w trakcie zakupów.

Mam podejrzenie, że ty UDAJESZ tylko kurę ekologiczną. Dla mnie jest to obojętne, kurze łajno ekologiczne, czy zwykłe śmierdzi tak samo: nieobskoczoną kurą.
2013-09-30 17:53